Partnerská krize a řešení

Zůstat anebo jít? Jak vyléčit vztah?

Partnerská krize a její řešení v dlouhodobých vztazích.

Zkušenost dle výpočtů Numerologie napovídá, že určité vztahy mají lepší soudržnost než jiné. Proč některé vztahy „přežijí“ to, co jiné od sebe oddělí při prvním náznaku zdánlivého problému? Záleží na více aspektech.  Numerologie je jeden z ukazatelů  Vašich možností a potřeb. 

Byla láska ve Vašem vztahu při jeho vzniku oboustranná? Co jste si o partnerovi mysleli a proč jste si ho vybrali? Odpovíte-li si upřímně, i to Vám mnohé napoví
a může naklonit misku vah při rozhodování, zda zůstat nebo jít.

Velký vliv mají Vaši rodiče a hlavně Váš postoj k jejich vztahu v dětství. V rodině, kde je více dětí, každý ze sourozenců často popisuje jiný příběh – dle vlastní citlivosti a vyhodnocování jednotlivých prožitků. Jedno dítě může vidět například otce, který není stále doma pro pracovní povinnosti jako člověka, který ignoruje matku a druhý jako hrdinu, který jde za svým cílem. Z toho pak vzniká v hlavě závěr a následně přístup, jak budu ke vztahům v budoucnu přistupovat. No, a aby toho nebylo málo, záleží, jak se k tomu staví sama matka. Stejně i naopak – vážil si otec Vaší matky?
Nemluvě o tom, co v nás zůstává, když je v rodině násilí, alkohol, bouřlivý rozchod apod. Dle toho, jak se chovali rodiče k Vám, si budete vážit sama sebe a i dle toho reagovat. První láska i každý další vztah a jeho vývoj bude utvářet Váš emocionální postoj. Pokud vztahy bolí, málokdo si udělá konstruktivní závěr. S pocity nás nikdo v dětství pracovat neučí, ve správný čas, je to na nás samých.

Co s tím?
Je třeba pracovat na vnitřních emočních vzorcích a zároveň myslí vyhodnocovat stávající stav a pozorovat vývoj. Proč si myslím to, co si myslím? O sobě, o druhém, o vztahu a životě vůbec? Stejné přitahuje stejné, každá naše myšlenka je stavebním kamenem budoucnosti, takže nejen – važte slova, myšlenky jsou daleko podstatnější.

Dlouhý vztah se většinou nevyhne neshodám, je to přirozené, není možné, aby dva jedinci dělali naprosto stejná rozhodnutí. Je nutné každý nesouhlas považovat za problém? Ten nastane, pokud nenajdeme kompromis z dlouhodobého pohledu. Například se jeden neustále podřizuje, ať už z ohleduplnosti nebo nedostatku průraznosti a druhý si jde svojí cestou. Aniž si to uvědomíme, nastane odcizení, které nelze vyléčit pouze jednorázovým vyhodnocením situace a uvědoměním si chyb v budování vztahu.  Je třeba dlouhodobě emoční vazbu oživit, vyléčit a znovu posilovat, než se trhlina zacelí. Mluvení pomůže v pochopení, ale chápání je stav mysli a samo k lásce nestačí, musíte i jednat, udělat potřebnou změnu. Vzpomeňte, co Vás bavilo na začátku vztahu. Najděte, co máte společného, užívejte společně trávený čas, vyhraďte si pro sebe a to hezké, prostor. Vztah z rozumu nechceme nikdo, není v něm romantika tolik potřebná pro ženy ani vášeň a sex. V dlouhodobých vztazích vášeň vzniká nejen důvěrou a vzájemnou podporou, ale i tím, že si vytváříme samostatný prostor a vracíme se k sobě.

Časté zkoušky přichází s příchodem i odchodem dětí, při neúměrném stereotypu, který nedokážete narušit, finanční zátěži či nemoci, ztrátě v rodině. V ideálním případě, se partneři podpoří, ale když je to příliš těžké a nedaří se to?
Koho je to vina?

Co doporučit?
Neukvapujte se v rozhodnutích. V případě, že se do života vloudí jiný vztah, často bývá jen náhražkou toho, co nám schází nebo neodpuštěním toho, co bylo. Chtějte emoce, ale nejednejte pouze na základě nich, mění se. Neposlouchejte kamarády a kamarádky, zejména ty rozvedené a ukřivděné. Komunikujte. Pracujte na vztahu, ale musíte oba. Vyhledáte-li pomoc odborníka, naslouchejte jen tomu, který nestraní jednomu z partnerů. Zkušenost napovídá, že se to často děje, byť většinou nevědomě. Nemáte-li již na řešení sílu, dejte si pauzu, často je na tahu ten druhý. Pokud partnera milujete a vážíte si ho, vše dobře dopadne. Láska vždy vychází zevnitř, naslouchejte svým pocitům a intuici, zbavte se dogmat a mějte rádi sami sebe, pak jste v bezpečí a budete šťastni.

 
 
TOPlist